آموزش طراحی سایت داغ ترين خبر هاي امنيتي » باشگاه امنیت اطلاعات دکتروب | آنتی ویروس دکتر وب

ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

بدترین حملات سایبری در سال 2020

سال 2020 پر بود از اتفاقات بد؛ از آن سال‌هایی که انسان کمتر در طول عمرش بدان برمی‌خورد. بله ممکن است هر سالی برای خود سختی‌هایی به همراه داشته باشد اما کمتر دیده شده 365 روز یک سال سراسر به غم و سختی و دردسرهای رنگارنگ گره خورده باشد. همه‌گیری ویروس شوم کرونا علت اصلیِ خاص بودن سال 2020 بود و در پی

کارمندان اخراجی سازمان ، خطری برای امنیت سایبری

     وقتی صحبت از تهدیدهای سایبریِ داخلی به میان می‌آید، کارمندهای اخراج‌شده درست در جرگه‌ی «نفوذی‌ها» قرار می‌گیرند. با این حال، اغلب اوقات کارفرماها چنین سناریویی را تنها یک فرضیه تلقی نموده و به این مسئله توجه چندانی نمی‌کنند. چه کسی حاضر است اعتبار خود را زیر سوال برده و برای

گوگل کروم و فایرفاکس را هر چه سریعتر بروزرسانی کنید

 موزیلا و گوگل نسخه‌های جدید فایرفاکس و مرورگر کروم را منتشر کرده‌اند که آسیب‌پذیری آنها رفع شده و برای جلوگیری از در اختیار گرفتن سیستم توسط مهاجمان، توصیه می‌شود مرورگرهای خود را به نسخه‌های جدید به‌روزرسانی کنید.

خطر امنیتی ویندوز 7 برای دنیا ، مخصوصا کاربران ایران !

 ویندوز ۷ با وجود آنکه از یک سال پیش تاکنون دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود اما براساس گزارش‌های اخیر همچنان میلیون‌ها نفر در جهان کاربر آن هستند اما آیا این افراد می‌دانند که چه خطری آن‌ها را تهدید می‌کند؟

حملات سایبری به زیر ساخت های آمریکا ادامه دارد ، حملات به مایکروسافت رسید

هکرهایی که با سوءاستفاده از یکی از نرم افزارهای شرکت سولارویندز دهها نهاد دولتی و خصوصی را در آمریکا هک کردند، به کدهای منبع مایکروسافت نیز دسترسی یافته‌اند.

مهمترین نشانه‌های ویروسی شدن تلفن همراه

     ویروسی شدن گوشی ممکن است به دلیل استفاده از اینترنت ناامن یا دانلود یک اپلیکیشن و نصب آن روی گوشی و یا نداشتن آنتی ویروس اورجینال اتفاق افتاده باشد. کاربران در چنین مواقعی باید سریعا برای مقابله با ویروس اقدام کرد و این کار می‌تواند با استفاده از آنتی‌ویروس‌های معتبر

حملات سایبری به شرکت های بزرگ صنعتی در سوئد

  هکرها توانسته‌اند تعدادی از شرکت‌های بزرگ سوئدی را هک کرده و اطلاعات زیادی از آنها را سرقت کنند.بر اساس گزارش رسانه‌ها، گمان می‌رود که این حملات سایبری از ماه مارس سال جاری (فروردین) انجام شده و تا کنون شناسایی نشده بود.

آشکار شدن اطلاعات خصوصی کاربران در اینستاگرام

  یکی از محققان امنیت آی تی مستقر در نپال، یک اشکال در فیس‌بوک را شناسایی کرد که اطلاعات خصوصی کاربران اینستاگرام از جمله آدرس ایمیل و روز تولد آن ها را آشکار می‌کند. این سرویس به کاربران وعده می‌دهد که در هنگام ثبت نام، چنین اطلاعاتی برای عموم افشا نمی‌شود. به گفته این محقق این اشکال باعث

جاسوسی پیمانکاران توئیتر از چهره‌های مشهور لو رفت

      جاسوسی پیمانکاران توئیتر از چهره‌های مشهور لو رفت  سال‌ها قبل از هک بی سابقه توئیتر که دو هفته قبل رخ داد، برخی پیمانکاران توئیتر با دسترسی به ابزار داخلی این شرکت از چهره‌های مشهور فعال در این شبکه اجتماعی جاسوسی می‌کردند.

باج گیری 7.5 میلیون دلاری باج افزارنویسان

    باج گیری 7.5 میلیون دلاری باج افزارنویسانیک گروه باج افزار نویس با حمله به یک سرویس دهنده اینترنت در آرژانتین خواستار دریافت باج کلان 7.5 میلیون دلاری شده اند.